Realitynet - Realitynet.org
Oudere seizoenen => Wie is de Mol? => Wie is de Mol AVROTROS 2016 => Topic gestart door: Rubmol op 7-02-2016, 15:44:52
-
Beste Forummers,
#Zeikmodus aan.
Al jaren kom ik op dit forum. Vroeger was ik erg actief, tegenwoordig lees ik vooral mee. ik durf mezelf dan ook wel een echte molloot te noemen.
Wat me opvalt is dat de kwaliteit van het forum drastisch is achteruit gegaan. Hier wil ik graag over discussiëren. Het jaren negentig uiterlijk van het forum is bijvoorbeeld zo'n ergernis van mij. Maar ook het terugvinden van topics vind ik lastig en niet erg gestructureerd. Wat kunnen we hier aan doen? Leeft het bij meer mensen?
Ik wil hierbij wel aangeven dat ik alle tijd die de mollerators erin stoppen zeer waardeer en dat dit niet bedoeld is als kritiek op hen. Ik zou alleen graag wat meer vernieuwing zien.
Groet,
Rubmol
-
Ik vind dit forum juist wel ordelijk.
-
Dit forum vind ik ook erg ordelijk. Niks aan veranderen zou ik zeggen..
If it aint broke... dont fix it
-
Forum is prima,
De onzinreacties niet altijd :-X
-
Ik ben het deels met je eens.
Het forum ziet er inderdaad erg verouderd uit. Het kan wat mij betreft zeker een likje vernieuwing gebruiken.
Dit hier is toch inhoudelijkst het sterkste WIDM-forum, en die kwaliteit mag wat mij betreft ook direct te zien zijn in het uiterlijk van de website.
Maar belangrijker vind ik dat er toch een hoop echte idioten tussen alle molloten zitten, als je begrijpt wat ik bedoel..
-
Wat is er 'mis' met dit uiterlijk? Het is duidelijk, je kunt alles relatief snel vinden en makkelijk in gebruik. En daar gaat het toch om bij een site als deze? Van mij mag het zo nog jaren blijven!
(daarbij: wat is er dan zo 'jaren 90' aan deze site?)
-
Al jaren kom ik op dit forum. Vroeger was ik erg actief, tegenwoordig lees ik vooral mee. ik durf mezelf dan ook wel een echte molloot te noemen.
Wat me opvalt is dat de kwaliteit van het forum drastisch is achteruit gegaan. Hier wil ik graag over discussiëren. Maar ook het terugvinden van topics vind ik lastig en niet erg gestructureerd.
Toevallig ben ik op dit moment ook door oude wie is de mol forums aan het gaan (wegens werkzaamheden voor het forum) en het verbaasd mij dat je zegt dat topics niet terug te vinden zijn en het niet gestructureerd is. Want dit was, zoals ik het zie voorgaande jaren vele malen erger. Het is nu juist best georganiseerd, een topic per opdracht, eentje per aflevering etc. Daar zit juist heel veel vooruitgang in ::ok::.
Het jaren negentig uiterlijk van het forum is bijvoorbeeld zo'n ergernis van mij.
Hier moeten natuurlijk ook de technische middelen voor zijn. Als iemand een idee heeft, geef het dan vooral aan bij de crew ;). Misschien kunnen we er iets mee.
Ik wil hierbij wel aangeven dat ik alle tijd die de mollerators erin stoppen zeer waardeer en dat dit niet bedoeld is als kritiek op hen. Ik zou alleen graag wat meer vernieuwing zien.
Mollerators zijn hier moderators :-X. Vernieuwing op welk gebied? Alleen de lay-out?
De onzin reacties kan je gewoon niet altijd tegen gaan jammer genoeg...
-
ik heb al wel van een paar mensen gehoord dat er iets met compatibiliteit tussen Apple products en dit forum is. Als iemand een tip hoeft hoe ik van die stomme Engelse autofill afkom, ik hoor t graag.
Verder zou ik zeggen never change a winning team. Oud maar vertrouwd en in het land der blinden is eenoog koning. Tuurlijk zijn er verbeterpuntjes, maar het forum doet wat t moet doen ik vind meestal wel wat ik zoek.
-
Ik vind dit een superduidelijk forum met hele goede moderators.
Veranderen omdat het "ouderwets" eruit zou zien? Liever niet, word als 50-plusser voortdurend tureluurs van veranderingen, juist als ik iets weet te vinden moet ik weer opnieuw leren hoe iets werkt en waar ik iets vinden kan....al jaren hetzelfde hier, helemaal prima! ::ok::
-
Dit forum vind ik ook erg ordelijk. Niks aan veranderen zou ik zeggen..
If it aint broke... dont fix it
Helemaal eens. De moderatoren doen het prima, reageren goed en respectvol en zorgen voor structuur. Er is niks mis met de layout.
Onzinreacties? Daar lees je toch snel overheen! En wanneer je denkt (of zelfs zegt): "Veel idioten hier", denk dan ook eens over het volgende.
Wie heeft er al eens een normaal mens ontmoet?
-
Wie heeft er al eens een normaal mens ontmoet?
Ikke niet iig ::rofl::... Ik lees ook over oa de GS larie heen (ga de naam niet volluit schrijven.. sommigen snappen wie ik daarmee bedoel..) Daar kan je idd niet zoveel aan doen..
De moderators hebben de boel hier goed onder controle.. Vooral Lukie ::zweep:: ::ok:: ::ok::
En de lay out... Ik vind het echt super overzichtelijk... Echt veel beter dan al die andere ...
Jaren 90 look? Zal vast .. geen idee, maar houwuh zo ::bravo::
-
Ik vind dit forum juist geweldig, zeker ook qua lay-out en lekker nostalgische vormgeving. Een bijkomend voordeel is dat het uitstekend op een smartphone te bekijken is zonder dat je meteen je MB's verspeelt aan bewegende reclames, animaties en flitsende menu's.
Maar goed, ik ben dan ook bijna bejaard.
-
Maar goed, ik ben dan ook bijna bejaard.
Nou bedankt... ben ouder dan jij hoor ::rofl::
-
Ik heb helemaal geen moeite met dit forum. Als mensen er moeite mee hebben om bijvoorbeeld oudere seizoenen terug te vinden, ligt dat toch vooral aan hen zelf. Je kan met scrollen al heel veel vinden. En voor de meer specifieke zoek-acties is er de 'zoek-button'.
Misschien zeg ik dit alleen omdat ik bij wijze van spreken op dit forum 'woon', maar ik weet ook dat er mensen zijn die hier net komen kijken, dat ze prima hun weg vinden.
-
Naar mijn mening is het een goed en overzichtelijk forum. Als iets mij stoort zijn het mensen die topics starten, zoals dit topic, over zaken die makkelijk onder een bestaand topic besproken kunnen worden.
Wat ik wel mis is een mobiele versie, leest net wat makkelijker :)
-
Naar mijn mening is het een goed en overzichtelijk forum. Als iets mij stoort zijn het mensen die topics starten, zoals dit topic, over zaken die makkelijk onder een bestaand topic besproken kunnen worden.
Dat ben ik dan echt niet met je eens. Ondanks dat ik super tevreden ben met dit forum....en niks veranderd wil zien... was er nog echt geen topic waar dit besproken wordt... En als iemand het hierover wil hebben mag diegene een topic openen. Dit past nergens anders thuis in mijn optiek
Vandaag werd er n topic geopend die dus thuis paste in een ander topic... Werd door n moderator meteen gecorrigeerd... ::ok::
-
Als er nu eens een flinke sponsor opduikt, die ons de vrijheid geeft om te investeren, dan zouden we er best wel eens een mooi RN 2.0 versie van kunnen maken.
Dus als er iemand is die zijn spaarpot wil omkeren.......
-
Ik ben het wel met Rubmol eens. Het is wel goed, maar het zou wel moderner mogen. Het forum heeft nog steeds dezelfde layout als eind jaren 90 en is erg dominant ten opzichte van alle andere menu-items.
-
Vandaag werd er n topic geopend die dus thuis paste in een ander topic... Werd door n moderator meteen gecorrigeerd... ::ok::
::ok:: Dat heb jij goed in de gaten gehad dan ;)
-
::ok:: Dat heb jij goed in de gaten gehad dan ;)
::vergroot::
En dat bedoel ik dus... Ik ben echt een cp leek.. maar op dit forum is het super simpel om alles in de gaten te kunnen houden... En dat geldt zeker niet voor andere fora..
Dus please... Verander niks.. Jullie zijn goed bezig ::bravo::
-
Wat ik wel mis is een mobiele versie, leest net wat makkelijker :)
Dit mis ik ook. Het is niet zoals met andere fora of sites dat ie zich schikt naar het type device (smartphone, laptop, tablet of pc) Momenteel bezoek ik het forum vaker op mijn smartphone dan pc en in landscape modus zie ik wel het gehele forum maar je zult toch moeten inzoomen wil je iets kunnen lezen. Ik las wel ergens iets over Tapa talk (wat ik soms bij andere fora ook tegen kom) Maar de meeste fora zijn tegenwoordig schaalbaar naar het type device die het forum opvraagt. Dat zou het net een tikkeltje fijner maken.
-
De layout is op het eerste oog ouderwets, maar blijkt al snel superhandig te zijn. Ik ken ook forums waarbij je per se alle pagina's van een topic bekeken moet hebben voor de 'nieuw'-sticker er af gaat, dat soort onhandigheden heeft dit forum gewoon niet ::ok:: En inmiddels ken ik alle ins en outs van deze forumwijze dus ook dingen als [i][/i] gebruiken zijn geen obstakel in het voeren van een (hier immer zinnige) discussie. Hoewel ik me kan voorstellen dat deze layout niet 'professioneel' oogt voor de leek, weet ik niet of we er iets mee op zouden schieten als we het allemaal willen gaan aanpassen. Hooguit het logo zou moderner kunnen, iets meer in de geest van het programma. Maar ik ben deze nu zo gewend, van mij hoeft het niet. Hoewel ik denk dat Vriendlief een heel mooi nieuw logo zou kunnen ontwerpen... ::jaja::
-
natuurlijk zijn de looks van dit forum niet van de jaren '90.. Toen bestonden er nauwelijks fora, had het overgrote deel van Nederland nog helemaal geen internetaansluiting en bestond Wie is de mol nog nauwelijks (de eerste uitzending is van nov '99)
En juist dat WieisdeMol was de aanzet tot de oprichting van dit forum. De term 90'er jaren is dus lichtelijk overdreven.
Het plezierige van dit forum is dat het simpel werkt. Dat is al een paar keer genoemd, maar het werkt ook simpel voor degenen die de site inhoud geven. De mensen die belangeloos iedere week hun vrije tijd spenderen aan Realitynet. Die verslagen schrijven, iedere week screenshots maken, die de menu's maken, een chat met Art regelen, die zelfs in het verleden ieder jaar een fandag organiseerden. En dat zijn de erg actieve mensen zoals jij en ik.. Wel.. in ieder geval ik ;D
Ook al genoemd is de financiële kant van het plaatje.. Deze site wordt namelijk niet gesponsord. Daarom kom je bv geen reclames tegen. Wel zo plezierig!
Natuurlijk kan het altijd beter.. maar wat mij opvalt is dat degenen die het beter willen liever een modus aanzetten dan daadwerkelijk iets bijdragen.
-
Wat ik wel mis is een mobiele versie, leest net wat makkelijker :)
Ik lees dit forum bijna altijd op mijn mobiel
-
Natuurlijk kan het altijd beter.. maar wat mij opvalt is dat degenen die het beter willen liever een modus aanzetten dan daadwerkelijk iets bijdragen.
::ok::
-
Het enige wat ik op te merken heb is dat zaken vaak besproken worden in topics die daar niet primair voor bedoeld zijn of dat een opmerking uitdraait op een discussie die eigenlijk beter in een ander topic zou passen. Dat heeft te maken met het feit dat er vaak drie topics zijn waarin je een bepaald punt kwijt kunt: het afleveringstopic, het opdrachttopic en het kandidaattopic. Hierdoor krijg je ook vaak dat mensen dezelfde post in twee of meer topics zetten. Maar ik snap natuurlijk ook wel waarom er aparte topics zijn voor aflevering, opdracht en kandidaat en ik snap ook waarom moderators niet altijd discussies afkappen in topics als er een betere plek voor is. Kortom, wat ik wil zeggen: ik heb de oplossing ook niet. :)
-
Kortom, wat ik wil zeggen: ik heb de oplossing ook niet. :)
Gelukkig zijn oplossingen ook niet zo belangrijk als er geen probleem is ;)
-
Waarom moet het er moderner uit zien? Dan krijg je weer commentaar dat dat nieuwe zo verwarrend is. Niet iedereen vindt hetzelfde mooi, ik vind het bijv. weer helemaal niks als iets wordt opgepimpt om het oppimpen.
Overzichtelijkheid is perfect en de moderators ook. Het enige dat ik zelf nog fijn zou vinden is een knop om reacties van specifieke forumleden voor jezelf te kunnen verbergen. Dan hoef ik me niet te ergeren aan onzin of gezeur. :)
-
Wellicht is het een kwestie van smaak. Ik merk dat weinigen het met mij eens zijn, en dat is prima. Wat ik bedoel qua overzichtelijkheid is dat je vroeger veel meer topics had met theorieen en dergelijke, maar nu wordt alles in het afleveringstopic gekwakt. Daardoor raak ik de draad soms een beetje kwijt.
-
Het forumprogramma zou technisch gezien natuurlijk wel naar een nieuwere versie kunnen, tenminste voor zo ver ik weet is dit technisch gezien een verouderde versie.. Heb alleen weleens van Compuart gehoord dat dat nogal veel tijd kost, en dat hij die tijd er dus een keer voor moet nemen.
verder vind ik het overzichtelijk, en bovenstaande heeft er niets mee te maken met het uiterlijk dat ik het lelijk vind ofzo.
-
Ja, sowieso zitten we hier met een oude versie van SMF. Op zich is dat jammer, maar ik moet zeggen dat het verschil met een nieuwe versie niet gigantisch is.
Ook SMF 2.0 is niet prettig bezoeken vanaf je mobieltje, en dat lijkt me nou juist de meest belangrijke update. ::hug::
Maar goed, overstappen op een ander systeem of zelf dingen programmeren kost je zoveel werk. Begrijp ook wel dat die tijd er niet is. Het zou zonde zijn als mensen minder deze site bezoeken omdat ie niet mobielvriendelijk is, want inhoudelijk is het de site met de beste theorieën en de beste gemeenschap! :)
-
Ik ben het eens met dat het fijn zou zijn een responsive versie van het forum te hebben. Als ik 's ochtends half slapend in de trein de topics bijlees op mijn telefoon, zijn al dat gezoom en geschuif en die minuscule knopjes niet zo handig.
Maar aan de andere kant, ik ben blij dat er geen verdienmodel met advertenties achter dit forum zit. Ik hou van de rustige kleuren, de overzichtelijkheid, van de toewijding van de crew en vooral ook van de leuke smileys ;D
Dus Compuart, doe het lekker rustig aan, en lees af en toe de suggesties in het Vragen aan wieisdemol.com topic. En dan zien we het wel een keer gebeuren - of niet. Ik ben er in elk geval geen dag minder voor online.
-
Ik vind het ook een fijn forum. En zoals hiervoor ook al aangegeven is het soms vrij lastig om in te zoomen en het juiste topic aan te klikken via de smartphone.
Misschien een tip aan de moderators om een poll aan te maken, waar mensen kunmen invullen op welke elektronische apparaten ze dit forum bekijken. Mochten het er veel zijn, dan kan er misschien een m.wieisdemol komen? ;D mits de kosten ook meewerken natuurlijk.
-
Het forum is, wat mij betreft, prima zo.
Wat wel een beetje anders zou mogen is de manier waarop met elkaar wordt omgegaan. Er zijn een paar deelnemers die behoorlijk drammerig zijn en nogal sarcastisch soms.
Het zou leuker zijn als de toon, in die gevallen, wat luchtiger zou zijn en men wat meer respect voor andermans mening zou hebben.
Heb er zelf geen last van gehad maar lees wel mee.
-
Hoewel dit inderdaad niet de mooiste forum is die ik ken, maak dat mij niet uit. Alleen de zwarte balken in de resultatenpagina van het zoeken waarin de topic en tijd staan storen mij, en dat is als het goed is een simpel style probleempje wat makkelijk op te lossen is.
Ik denk alleen dat het gebruiken van verouderd software gevaren met zich meebrengt. Updates worden niet voor niets uitgebracht: heel vaak gaan ze gepaard met veiligheidsupdates. Hoe ouder je software, hoe gevoeliger voor hackers, daarom zou het al verstandig zijn om te kijken naar vernieuwing die makkelijk te onderhouden is en te updaten.
-
Het forum is juist heerlijk overzichtelijk vind ik. In tegenstelling tot veel andere plekken gaat hier tenminste niet de helft van je screen real estate op aan onderschriften met grote afbeeldingen erin, en blijft de focus op de inhoud. Verder is hier geen stortvloed aan topics zoals op veel andere plaatsen wel gebeurt, dus ik kan hier júist alles goed terugvinden. De belangrijke (actuele) topics zijn sticky gemaakt zodat ze bovenaan staan, veel topics beginnen met [kandidaat] of [theorie] zodat sorteren op topictitel ze ook vaak nog vindbaar maakt. Dat zie je niet op veel plaatsen zo.
Het enige is dat er een bug in de forumsoftware zit waardoor (in elk geval in de Edge-browser) in het reageerscherm het berichtvoorbeeld overal doorheen loopt. Maar daar kan de crew heel weinig aan doen denk ik.
Voor de rest, vooral allemaal houden zoals het is.
-
Ik ben juist heel blij met dit forum, al vanaf dag 1!
Dus dank makers en moderators ::bravo::
Heel overzichtelijk, je kunt in 1x alle berichten zien die je nog niet hebt gelezen en maar weinig topics waardoor het te overzien is.
Lekker doorgaan zo! ::ok::
-
Leuk forum voor de echte molloten ;D. Prima en overzichtelijk en voor elk wat wils.
-
Fijn forum. Iets voor mobiel zou wel fijn zijn. Moet nu bij alles eerst inzoomen
-
Het forum zou wel vernieuwd mogen worden (mooie gradient op de achtergrond die niet doorloopt :P), maar hoeft van mij niet per se. Mobiele versie zou inderdaad leuk zijn.
Het terugvinden is de laatste jaren verbeterd, maar nog steeds niet optimaal. Ik weet onderhand waar wat te vinden is, maar soms blijft het zoeken. (En dan met name de archieven).
Qua kwaliteit valt er weinig te klagen.
-
Zoals Arjen Lubach afgelopen zondag Sander Dekker adviseerde over het Onderwijsplan 2032:
niet vernieuwen, het nieuwe vernieuwen ;)
-
Voor wat het waard is: helemaal eens met de vorige spreker (en met Arjen Lübach). Ik ben een meelezer, en post eens per jaar misschien iets. Maar dit forum is de basis voor 10e, voor NRC, voor MolTalk, en voor heel veel leuke theorieën. Dus ga vooral zo door (Ik ben niet zo van die moloticons).
-
Het enige is dat er een bug in de forumsoftware zit waardoor (in elk geval in de Edge-browser) in het reageerscherm het berichtvoorbeeld overal doorheen loopt. Maar daar kan de crew heel weinig aan doen denk ik.
Dat inderdaad.
En de bugs met het in- en uitloggen. (2x moeten inloggen, omdat hij telkens eerst aangeeft dat het wachtwoord fout is terwijl dat niet zo is en wanneer je na het klikken op uitloggen op annuleren klikt, je toch wordt uitgelogd)
Maar voor de rest vind ik de lay-out top. Lekker retro. :P Gewoon rustig en duidelijk.
-
My two cents
Ik zou het eigenlijk wel fijn vinden als er een soort topic gemaakt wordt met samenvattingen van alle theorieën enzo. Nu huppel ik daar telkens voor naar Heinz’s website omdat het hier op het forum lichtelijk chaotisch is.
Daarnaast lijkt het me best handig om gewoon per aflevering een blokje met de drie opdrachten te maken. Dan zit alles geordend bij elkaar zonder dat ik heen en weer moet bladeren om de drie opdrachten van aflevering één nog eens na te lezen.
Hetzelfde heb ik met de geldoverzichten (een beetje onnodig gecompliceerd door theoretisering van het falen van een opdracht erin op te nemen).
In het kort hou ik ervan om de boel lekker strak georganiseerd en opgeruimd te hebben zodat je snel kan vinden wat je zoekt. Maar goed, wat maakt dat uit. We zitten hier voor de gezelligheid rond een geweldig televisieprogramma.
-
Ik zou het eigenlijk wel fijn vinden als er een soort topic gemaakt wordt met samenvattingen van alle theorieën enzo. Nu huppel ik daar telkens voor naar Heinz’s website omdat het hier op het forum lichtelijk chaotisch is.
Waarom doen wat Heinz' website al doet? ;)
Daarnaast lijkt het me best handig om gewoon per aflevering een blokje met de drie opdrachten te maken. Dan zit alles geordend bij elkaar zonder dat ik heen en weer moet bladeren om de drie opdrachten van aflevering één nog eens na te lezen.
Klik in het topicoverzicht op het woord "Onderwerp". Dat sorteert de topics op topictitel en dan staan alle [Aflevering 1 - Opdracht X] bij elkaar.
-
Ik vind het juist een erg fijn forum! De vastgezette berichten zijn erg fijn en ook de moderators zijn prettig aanwezig om alles op tijd te updaten en los te koppelen. ::ok::
Waar ik me wel aan erger is de quote functie. Of beter gezegd, het misbruik van de quote functie. Vaak zie ik echt hele berichten gequote worden of gewoon het hele berichtje van echt 1 bericht ervoor. :-X Maar misschien is dit een beetje offtopic.
-
Dat quote-gedrag zie je op elk forum. Dat is echt niet iets van hier, kan ik je vertellen ;)